Baja Poland 2014 začíná

Dnes odjíždí tým Offroadsportu na další ze závodů Světového poháru FIA.

Dnes začíná Hungarian Baja 2014

Do maďarského městečka Pápa se dnes přesouvá pět vozů z dílen Offroadsportu. Posádky jsou složené z českých, kazašských a ruských jezdců, dále polského a slovenského navigátora a mechaniků českých a jednoho ukrajinského. Všichni se na závod těší a budou bojovat o co nejlepší výsledky. Podrobnosti na :

V naší galerii si můžete prohlédnout video z prologu Baja Aragon 2014,

s pěkným záběrem průjezdu vozu Offroadsportu.

Bohemian Baja 2014 je zrušena

Pořadatel rally Bohemian Baja 2014 s politováním oznámil, že v důsledku nedosažení dostatečné účasti, je nucen tento podnik zrušit.

Dnes odjíždí tým Offroadsportu na test tlumičů,

který se bude konat u francouzského města Narbonne. Ve čtvrtek se bude přesunovat do španělského Teruelu, místa konání letošního ročníku Baja Aragon.

Tým Offroadsportu odlétá do Egypta

kde se v termínu 18. - 25. 5. uskuteční několikrát odložená Pharaons Rally. Podrobnosti najdete na :

Sealine Cross Counry Rally 2014

Zítra odlétá tým Offroadsportu do katarského Dohá, kde v termínu 19. - 25. dubna proběhne další pouštní závod. Průběh a podrobnosti tohoto podniku můžete sledovat na : www.qmmf.com

Fantastické 3. místo

AbuDhabi Desert Challenge. Nejtěžší pouštní závod v seriálu Mistrovství světa: Mirek Zapletal - Maciek Marton na 3.místě s novým EVO7

Abu Dhabi Desert Challenge

bude letos probíhat v termínu 3. - 10. 4. Mirek Zapletal a Maciek Marton se závodu zúčastní s novým vozem. Podrobnosti na : www.abudhabidesertchallenge.com

Video z Italia Baja 2014

bylo přidáno do naší galerie videí.

Italian Baja 2014

se koná v termínu 13. - 16. 3. 2014 v okolí italského městečka Pordenone. Tým Offroadsportu se závodu zúčastní. Podrobnosti najdete na :

Baja Russia - Northern Forest 2014

je prvním letošním podnikem seriálu FIA World Cup for Cross - County Rallies. Proběhne v termínu 14. - 16. 2. 2014 v Priozerském distriktu, vzdáleném asi 70 kilometrů od ruského Petrohradu. Posádka Offroadsportu se závodu zúčastní s novým vozem H3 Evo7. Podrobnosti na :

Kalendář

byl aktualizován. Najdete v něm termíny a seznam závodů, které se v letošním roce budou konat. U závodu Silk Way přesný termín doplníme, až bude organizátory upřesněn.

Baja Zagan

Na víkend 25. - 27.10. 2013 byl vyhlášen nový termín na uspořádání odloženého závodu Baja Zagan. Zde mají závodníci poslední možnost získat body a zlepšit umístění v Mistrovství Polska. Posádka Mirek Zapletal a Maciek Marton se závodu také zúčastní.

10. 6. 2014

První místa v Maďarsku obsadil Offroadsport

Dvě první místa, to je skvělý výsledek posádek Offroadsportu na třetím ročníku závodu MNASZ Gyulai Várfürdő Cup. Mirek Zapletal a Maciek Marton obsadili první místo v kategorii T1.2.3 i v celkovém hodnocení závodu. Tomáš Ouředníček s Pavlem Vaculíkem se umístili v kategorii T1.1.2 na první příčce a v celkovém hodnocení byli na místě sedmém. Byla velká škoda, že závod nedokončil Zdeněk Pořízek, který musel z pracovních důvodů odjet a nedělní části se nezúčastnil. Rychlé pasáže a slalom v prachu, mezi lány polí a odvodňovacími kanály, to byla trať typická pro maďarské závody. Naše posádky i jejich vozy si s tímto terénem dobře poradili a servis se omezil pouze na rychlou kontrolu a očištění. Neprojevily se žádné technické problémy, i když H3 Evo7 Mirka Zapletala cestovalo po závodech tři měsíce a do domovských dílen se dostalo až dnes. „ Do poslední chvíle jsem nevěděl, jestli se tohoto závodu zúčastním. Ve středu byli mechanici vyzvednout vůz v italských Benátkách a v pátek ráno jsme byli na přejímkách v Gyulai, ležící asi pět kilometrů od rumunských hranic. Jsem rád, že jsme tento dostih stihli. V Maďarsku se mi moc líbí a tentokrát byl závod o to lepší, že se ho účastnily tři vozy z našich dílen. Bylo také velmi příjemné, že jsme mohli prach a únavu spláchnout místní termální vodou a zrelaxovat se. Určitě se zúčastním i příštího ročníku,“ řekl po vyhlášení Mirek Zapletal.

27. 5. 2014

Offroadsport vybojoval páté místo na Pharaons Rally

Tento výborný výsledek se našemu týmu podařil v egyptské poušti, navzdory velmi obtížné trati a obrovskému vedru. H3 Evo7 prošlo těžkým testem. Tři po sobě následující pouštní závody, s minimem servisu, prověřily síly a možnosti nového vozu. Po návratu domů jej čeká podrobná  kontrola a po vyhodnocení testu i možné další úpravy.

celý článek

15. 5. 2014

Pharaons Rally konečně odstartuje

Devatenáct posádek kategorie automobilů a třicet devět motocyklistů a čtyřkolkářů se postaví na start dalšího náročného podniku FIA World Cup Cross Country Rallies. Pharaons Rally 2014 neodstartuje z tradičního místa pod pyramidami, ale z turistického letoviska El Gouna, ležícího na pobřeží Rudého moře. Káhira bude cílem poslední etapy. Pořadatelé se rozhodli pro tuto změnu z důvodu nepokojů, které se odehrály v hlavním městě a jeho okolí. Závod byl kvůli špatné politické a bezpečnostní situaci několikrát odložen. Momentálně je v zemi poměrně klid, proto pořadatelé jednali v průběhu katarské Sealine se závodníky, o možnosti jejich účasti na tomto podniku. Protože se našlo dost statečných, kteří mají rádi výzvy a horké písečné pláně, může závod za několik dní odstartovat. 18. a 19. května proběhnou administrativní a technické přejímky v přístavu v El Gouna. Pak čeká účastníky pět náročných etap, které je povedou přes pohoří Rudého moře k Nilu a dál do nitra pouště Dolního Egypta, k západním oázám. 25. května proběhne poslední etapa a její cíl bude v Gíze. Mirek Zapletal a Maciek Marton vyrazí na trať závodu se startovním číslem 305 a opět budou prověřovat spolehlivost a kvalitu nového H3 Evo7.

26. 4. 2014

V poslední etapě Sealine CCR obsadil Offroadsport čtvrté místo

Mirek Zapletal si s Maciekem Martonem jízdu, po trase poslední rychlostní zkoušky, užívali. Technika fungovala bez větších problémů a do cíle dnešního závodu dorazila naše posádka na čtvrtém místě. Celkově získal náš tým místo šesté.  První dorazil do cíle závěrečné etapy Reinaldo Varela, druhý byl Nasser Al Attiyah a třetí Vladimír Vasilyev. A vítězem závodu Sealine Cross Country Rally se stal Nasser Al Attiyah a Mathieu Baumel s vozem Mini. Mirek Zapletal zhodnotil právě ukončený závod takto: „Za pět dní jsme ujeli téměř dva tisíce kilometrů. Byl to velmi náročný boj s vedrem, záludnostmi terénu a technickými potížemi. Jsem unavený a spokojený. Vzhledem k tomu, že toho náš vůz zatím moc nenajel, jsou výsledky z ADDC a Sealine CCR velmi dobré. Pro nás to bylo hlavně důkladné testování. Vyskytlo se několik problémů, ale žádný nebyl tak vážný, aby nás vyřadil ze závodu. Na servis moc času nebude, protože odesíláme techniku z Kataru přímo do Egypta. Pharaons Rally odstartuje 18. května z Hurgady a skončí 25. května v Káhiře. Pořadatelé, s ohledem na bezpečnost účastníků, pozměnili oproti minulým letem trasu závodu. Věřím, že to bude zajímavý podnik a těším se na další porci kilometrů v písku.“

24. 4. 2014

Trať katarské rallye decimuje jezdce i vozy

Dnešní den byl hodně podobný tomu včerejšímu. Čtvrtá etapa byla stejně náročná jako ta třetí, jen dnes jezdce trápilo opravdu velké horko, téměř čtyřicet pět stupňů. Vysoká teplota se podepsala na fyzické kondici lidí i na výkonu a spolehlivosti vozů. Mirka Zapletala dnes zlobila klimatizace, která měla výpadky a v době kdy nepracovala, se interiér auta měnil v pec. Přesto se naší posádce podařilo dojet etapu na šestém místě. V cíli byl, jako tradičně, první Nasser Al Attiyah, následován dvěma polskými jezdci, Markem Dabrowskim a Krzysztofem Holowczycem. Ten sice včerejší etapu nedokončil, ale jeho mechanikům se podařilo vůz opravit a tak mohl do dnešní části závodu odstartovat. Do cíle dnešní rychlostní zkoušky, dlouhé 410 kilometrů, dojelo 14 vozů, což je necelá polovina startujících z prvního dne. Na Sealine CCR zavítali také pořadatelé egyptské Pharaons Rally. Přijeli otevřít diskuzi, zda jsou týmy ochotny se tohoto podniku letos zúčastnit. Závod byl zatím odložen kvůli špatné politické situaci a nepokojům.

20. 4. 2014

Offroadsport startuje na Sealine Cross Country Rally 2014

Včerejší den strávil náš tým přepravou techniky do servisní zóny, zřízené v areálu katarského automobilového okruhu Losail a odpočinkem. Po dlouhém cestování přivítalo hlavní město  Dohá posádku a mechaniky Offroadsportu vedrem, dosahujícím ke čtyřiceti stupňům. V dalších dnech bude třeba důsledně dodržovat pitný režim. Podle aktuální předpovědi se bude, po celou dobu závodu, teplota ve dne šplhat ke čtyřiceti stupňům. To znamená, že Mirek Zapletal a Maciek Marton si ve svém voze na RZ užijí až šedesáti stupňů. Oblečeni v kombinézách, přilbách, rukavicích a bezpečnostním spodním prádle. Pouštní závody, jako je ADDC a katarský Sealine, jsou díky vysokým teplotám velmi náročné. Organismus jezdců je vystaven extrémnímu zatížení a nedostatek vody v těle může znamenat vážný zdravotní problém, v krajním případě i smrt.  Proto pořadatelé zásobují posádky v bivaku velkým množstvím balené vody a připomínají nutnost pitného režimu. Dnešní den probíhá ve znamení administrativních a technických přejímek, které se konají na Losail International Circuit. Večer čeká navigátory briefing a převzetí road booku pro první etapu. Zítra v deset hodin odstartují jezdci do první části závodu dlouhé 229,5 km, z toho je délka RZ 163 kilometrů. Celkem ujedou posádky téměř 1730 kilometrů rychlostních zkoušek. Naše posádka bude startovat s číslem 307.