Sealine Cross Counry Rally 2014

Zítra odlétá tým Offroadsportu do katarského Dohá, kde v termínu 19. - 25. dubna proběhne další pouštní závod. Průběh a podrobnosti tohoto podniku můžete sledovat na : www.qmmf.com


Fantastické 3. místo

AbuDhabi Desert Challenge. Nejtěžší pouštní závod v seriálu Mistrovství světa: Mirek Zapletal - Maciek Marton na 3.místě s novým EVO7


Abu Dhabi Desert Challenge

bude letos probíhat v termínu 3. - 10. 4. Mirek Zapletal a Maciek Marton se závodu zúčastní s novým vozem. Podrobnosti na : www.abudhabidesertchallenge.com


Video z Italia Baja 2014

bylo přidáno do naší galerie videí.


Italian Baja 2014

se koná v termínu 13. - 16. 3. 2014 v okolí italského městečka Pordenone. Tým Offroadsportu se závodu zúčastní. Podrobnosti najdete na :
http://www.italianbaja.it


Baja Russia - Northern Forest 2014

je prvním letošním podnikem seriálu FIA World Cup for Cross - County Rallies. Proběhne v termínu 14. - 16. 2. 2014 v Priozerském distriktu, vzdáleném asi 70 kilometrů od ruského Petrohradu. Posádka Offroadsportu se závodu zúčastní s novým vozem H3 Evo7. Podrobnosti na :
www.northern-forest.ru


Kalendář

byl aktualizován. Najdete v něm termíny a seznam závodů, které se v letošním roce budou konat. U závodu Silk Way přesný termín doplníme, až bude organizátory upřesněn.


Baja Zagan

Na víkend 25. - 27.10. 2013 byl vyhlášen nový termín na uspořádání odloženého závodu Baja Zagan. Zde mají závodníci poslední možnost získat body a zlepšit umístění v Mistrovství Polska. Posádka Mirek Zapletal a Maciek Marton se závodu také zúčastní.5. 4. 2014

Závod Abu Dhabi Desert Challenge 2014 odstartoval

 

Okruh Yas Marina Circuit i letos hostil účastníky závodu Abu Dhabi Desert Challenge. První dva dny, v teplotách téměř 40 st. C,  probíhaly administrativní a technické přejímky. Vůz Offroadsportu byl po skončení Italian Baja předán spediční firmě na letišti v Miláně, takže bylo třeba provést před startem servis.  Jízdu po písku si závodníci užili až dnes v 15 hodin odpoledne, kdy vystartovali do prologu, jehož trasa byla vytyčena v blízkosti okruhu. Mirek Zapletal s Maciekem Martonem odstartovali s číslem 307 a do cíle dorazili na osmém místě. Do zítřejší části závodu, měřící celkem 408 kilometrů, budou startovat ze šestého místa. Na prvním místě se dnes umístil Nani Roma, druhý byl Reinaldo Varela a třetí Marek Dabrowski.

 
16. 3. 2014

Neděle v Pordenone

 

Nedělní část na Italian Baja nepřinesla pro náš tým žádné výrazné změny. Jelo se po identické trati jako v sobotu, jen v opačném směru a trasa byla kratší o 43 kilometrů. Nedošlo ani ke změně v umístění našich posádek. Celkově tedy skončil Mirek Zapletal s Maciekem Martonem na 11. místě a Zdeněk Pořízek s Markem Sýkorou na 12. místě. Závod vyhrál Yazeed Al-Rajhi, druhý byl Boris Gadasin a třetí Marek Dabrowski. Italian Baja byla zakončena přejezdem všech vozů přes rampu v hale výstaviště v Pordenone, zde byly i předány ceny vítězům .  „ Je pozitivní, že se nám po minulých dvou smolných závodech v Itálii podařilo bez větších problémů dojet do cíle. Prozatím naše technika nestačila na to, abychom vybojovali lepší výsledek, ale je skvělé že už nedošlo k žádné závadě , která by nás zastavila, tak jako na Baja Rusiia. Pustili jsme se do nového projektu, ten nám ještě zabere spoustu času a také bude třeba hodně testovat, než se nám podaří dostat vůz do plné formy,“ řekl Mirek Zapletal.

 
15. 3. 2014

Italian Baja 2014

V prachu, na cestách mezi vinicemi a v korytech řek probíhá již tradičně závod Italian Baja. Celkem 308 kilometrů rychlostních zkoušek pro automobily a 282 kilometrů pro motocykly a čtyřkolky. V pátek dopoledne proběhly administrativní a technické přejímky v areálu výstaviště na okraji města Pordenone. Odpoledne závod odstartoval do prologu, který měřil 9,2 kilometru. Vítězem se stala posádka Marek Dabrowski a Jacek Czachor, Mirek Zapletal a Maciek Marton se umístili na osmém místě, Zdeněk Pořízek a Marek Sykora dojeli na místě 11.

Trasa sobotní části závodu vedla opět koryty řek Tagliamento a Meduna, které byly jen částečně zavodněné. I tak byl průjezd tímto terénem velmi obtížný. Některé vozy, stejně jako v pátečním prologu, ve vodě uvázly a musely počkat na odtah. Polní cesty byly pro změnu hodně prašné, ale na tradičním skoku se většina posádek vyřádila. Mirek Zapletal dokončil sobotní rychlostní zkoušku na 11. místě a Zdeněk Pořízek na 12. místě. Obě naše posádky absolvovaly dnešní část závodu bez větších problémů. Vůz H3 Evo kazašské posádky Sazonov, Sakhimov  dnešní  rychlostní zkoušku nedokončil. 10 kilometrů před koncem došlo k poruše na elektroinstalaci motoru.  Andrej Čerednikov uvázl ve vodě a závod dokončil jako poslední. Jeho vůz dostal před tímto závodem nový kabát. Na přání majitele, dodaly dílny Offroadsportu pro H3 Evo nový facelift Toyoty FJ. Fotografie ze závodu si můžete prohlédnout ve fotogalerii a na facebooku. 

 
15. 2. 2014

Prohraný boj v ruském lese

 

Na trasu sobotní rychlostní zkoušky vyrazili závodníci po osmé hodině ranní. Vyjížděli ještě za tmy a startovalo se chvíli po rozednění. Na základě umístění ve včerejším prologu, mělo prvních deset posádek možnost, vybrat si startovní pozici. Mirek Zapletal s Maciekem Martonem  odstartovali deset minut před desátou hodinou, jako první. Trasa dlouhá 102 kilometrů vedla po zasněžených lesních cestách, které se po prvním kole začaly měnit v oraniště. Terén byl hodně těžký a na mnoha vozech se po pár kilometrech hodně podepsal. Na několika místech došlo i na kácení stromů. I tak zkušený závodník, jako je Boris Gadasin, poškodil znatelně svůj vůz. Pro nadšené  místní fandy obývající okolní vesničky, kteří se v lese sešli u pásky ohraničující trasu závodu, to dnes bylo skvělé divadlo a velký svátek.  „Bylo hodně složité odhadnout rytmus a rychlost. Prvních 80 kilometrů nás nikdo nedojel, proto jsme neměli srovnání s ostatními účastníky. Na nový vůz si teprve zvykáme, proto byl náš začátek volnější.  Na druhém okruhu se nám podařilo znatelně zrychlit, bohužel 3 kilometry před koncem rychlostní zkoušky se náš motor zastavil. Z důvodu závady na elektronice řízení motoru jsme byli nuceni ze závodu odstoupit. Jsem nadšený z jízdy v novém voze a zároveň zklamaný dnešním nezdarem. Ale zkoušíme nový vůz a teprve v tvrdém závodním tempu se ukazují jeho nedostatky a ty bude nutno odstranit,“ řekl po skončení dnešní rychlostní zkoušky Mirek Zapletal. Kazašské posádky startující na starších vozech H3 Evo si po dnešní rychlostní zkoušce polepšily. Výsledky dnešní RZ si můžete prohlédnout na webových stránkách : www.northern-forest.ru

 
14. 2. 2014

Baja Russia Northern Forest 2014 dnes odstartovala

 

Priozerská oblast nedaleko Petrohradu hostí účastníky prvního letošního závodu, který byl zařazen do kalendáře FIA. Baja Russia pro nás začala ve čtvrtek večer, kdy jsme po cestě dlouhé 1800 kilometrů, dorazili do lyžařského střediska Igora. Zde se odehrály i dnešní administrativní a technické přejímky, které byly velmi důkladné. V nepříliš osvětlených garážích prováděli ruští technici kontrolu závodních vozů. Po pár minutách jsme se dověděli, že focení je zde zakázáno, takže máme pro naši galerii jen pár momentek.  Přejímky se nám podařilo šťastně přežít a s požehnáním nejvyšší technické autority zdejšího podniku se mohli H3 Evo7, Mirek Zapletal a Maciek Marton zúčastnit dnešního 6,5 km dlouhého prologu. Nejprve vyrazila posádka bez vozu. Trasu prologu mohou jezdci na závodech absolvovat pěšky nebo na malém motocyklu. S ohledem na aktuální počasí, s teplotami kolem nuly a terénem pokrytým vrstvou rozbředlého sněhu a ledu, volili Mirek s Maciekem raději pěší turistiku. Poté následovala krátká prohlídka a vozy byly přistaveny na parkoviště, ze kterého posléze najížděly přímo na rampu. Zde se odehrál slavnostní start a potom jezdci vyrazili na start super speciálu vzdálený několik kilometrů. Naše posádka se v dnešním prologu umístila na 10. místě. Zítra čekají jezdce dvě rychlostní zkoušky dlouhé 100 kilometrů, vedené v převážně zalesněném terénu kolem břehů Ladožského jezera.

 
2. 2. 2014

První test nového vozu H3 Evo7

 

Slunečno, bezvětří, teplota kolem deseti stupňů pod nulou a mírná nervozita... Nastartuje? Jak bude zvládat zimu, jak se bude chovat v terénu? Po chvíli napětí zaburácel motor a nový vůz ze stáje Offroadsportu, H3 Evo 7, vyrazil na svou první terénní jízdu. Zmrzlí a nadšení jsme sledovali, jak si fičí pískem, skáče přes hranu kopce a v hlubokých kolejích mu od kol odlétají gejzíry prachu a kamení. Foťák občas vytažený zpod bundy zachytil momenty jeho řádění v terénu, který jindy okupují obrněná vozidla. Pár fotografií z jeho stavby a testování jsme zařadili do naší galerie.

 Vypadá téměř stejně, jako jeho starší sourozenci, ovšem jeho vzhled je to jediné co jej s nimi spojuje. Konstrukce rámu je zcela nová. Nový dieselový motor  Mercedes je uložen blíže středu vozu. Pod podlahou byl vytvořen prostor pro rezervy, nádrž je menší, celkově se podařilo vůz trochu odlehčit.  Je zde klimatizace a ještě se řeší topení, které bude velmi důležité pro první závod. Za necelých čtrnáct dní vyrazí naše posádka na Baja Russia, první letošní podnik z kalendáře závodů FIA. „Původně jsme chtěli vůz vyzkoušet na Africa Eco Race, bohužel se nám nepodařilo vše včas dokončit.  Poslední měsíc tým pracoval s obrovským nasazením, museli bychom zrušit vánoční svátky a pracovat do noci a stejně by nebylo jisté, že jej stihneme dokončit. Proto jsme se raději soustředili na to, abychom vychytali co nejvíce chyb a provedli dodatečné úpravy. Vzhledem k tomu, že děláme zcela nové auto, musíme řešit spoustu detailů za pochodu a to nás zdržuje. Z testu mám dobrý pocit, ale závod bude daleko větší zátěž na techniku. Uvidíme, jaké chyby se projeví. Počítám s tím, že se nějaké objeví, je to daň za vývoj. Přesto se na nadcházející sezónu moc těším a děkuji všem členům týmu za jejich práci a podporu při vývoji nového vozu. Věřím, že budeme mít úspěch,“ řekl na závěr Mirek Zapletal.

 
další zprávy >>
<< předchozí zprávy
CMS systém Správce webu - Reklamní agentura YASHICA

OFFROADsportwww.offroadsport.cz
info@offroadsport.cz
tel.: