Tým Offroadsportu dnes odlétá do Egypta

Ve dnech 10. - 17. května se v egyptské poušti uskuteční další ze závodů FIA World Cup for Cross Contry Rallies.
Podrobnosti na : www.pharaonsrally.com


SEALINE CROSS COUNTRY RALLY 2015

začala. Katarský okruh Losail od dneška hostí účastníky tohoto závodu. Tým Offroadsportu je již na místě.


Přerovským sportovcem roku se stal Miroslav Zapletal

V hlavní kategorii, kde cenu mohli získat ti nejlepší, reprezentující místní oddíly, se na první příčce umístil rallye a offroadový závodník Miroslav Zapletal. Zdravotní stav mu bohužel nedovolil se dostavit, cenu tak převzal jeho bratr Ludvík.


První body do Světového poháru FIA v sezóně 2015 získal Mirek Zapletal

za celkově čtvrté místo na Baja Russia - Northern Forest.


Africa Race

Mirek Zapletal převzal celkové vedení závodu !


AFRICA RACE - Back to DAKAR

7. ročník náročné pouštní rally do Dakaru právě odstartoval


Závody pro letošní rok skončily,

tým Offroadsportu pokračuje v práci a připravuje se na start do AFRICA ECO RACE, s cílem dojet k Růžovému jezeru. Pořadatelé zatím prohlašují,že tento podnik odstartuje v termínu, ovšem kvůli epidemii eboly může být jeho konání ohroženo. Více o závodě na : http://www.africarace.com


Dnes začal závod Rally OiLibya of Morocco

Mirek Zapletal a Maciek Marton se účastní dalšího podniku World Cup for Cross Country Rallies pořádaného pod záštitou FIA. Závod probíhá v termínu 3. - 9. 10. 2014. Podrobnosti najdete na :
www.http://rallyemaroc.npo.fr/en/lerallye/


Baja Poland 2014 začíná

Dnes odjíždí tým Offroadsportu na další ze závodů Světového poháru FIA.
Podrobnosti na : http://www.bajapoland.eu


Dnes začíná Hungarian Baja 2014

Do maďarského městečka Pápa se dnes přesouvá pět vozů z dílen Offroadsportu. Posádky jsou složené z českých, kazašských a ruských jezdců, dále polského a slovenského navigátora a mechaniků českých a jednoho ukrajinského. Všichni se na závod těší a budou bojovat o co nejlepší výsledky. Podrobnosti na :
www.hungarianbaja.com


V naší galerii si můžete prohlédnout video z prologu Baja Aragon 2014,

s pěkným záběrem průjezdu vozu Offroadsportu.


Bohemian Baja 2014 je zrušena

Pořadatel rally Bohemian Baja 2014 s politováním oznámil, že v důsledku nedosažení dostatečné účasti, je nucen tento podnik zrušit.


Dnes odjíždí tým Offroadsportu na test tlumičů,

který se bude konat u francouzského města Narbonne. Ve čtvrtek se bude přesunovat do španělského Teruelu, místa konání letošního ročníku Baja Aragon.


Tým Offroadsportu odlétá do Egypta

kde se v termínu 18. - 25. 5. uskuteční několikrát odložená Pharaons Rally. Podrobnosti najdete na :
www.pharaonsrally.com


Sealine Cross Counry Rally 2014

Zítra odlétá tým Offroadsportu do katarského Dohá, kde v termínu 19. - 25. dubna proběhne další pouštní závod. Průběh a podrobnosti tohoto podniku můžete sledovat na : www.qmmf.com


Fantastické 3. místo

AbuDhabi Desert Challenge. Nejtěžší pouštní závod v seriálu Mistrovství světa: Mirek Zapletal - Maciek Marton na 3.místě s novým EVO7


Abu Dhabi Desert Challenge

bude letos probíhat v termínu 3. - 10. 4. Mirek Zapletal a Maciek Marton se závodu zúčastní s novým vozem. Podrobnosti na : www.abudhabidesertchallenge.com


Video z Italia Baja 2014

bylo přidáno do naší galerie videí.


Italian Baja 2014

se koná v termínu 13. - 16. 3. 2014 v okolí italského městečka Pordenone. Tým Offroadsportu se závodu zúčastní. Podrobnosti najdete na :
http://www.italianbaja.it


Baja Russia - Northern Forest 2014

je prvním letošním podnikem seriálu FIA World Cup for Cross - County Rallies. Proběhne v termínu 14. - 16. 2. 2014 v Priozerském distriktu, vzdáleném asi 70 kilometrů od ruského Petrohradu. Posádka Offroadsportu se závodu zúčastní s novým vozem H3 Evo7. Podrobnosti na :
www.northern-forest.ru


Kalendář

byl aktualizován. Najdete v něm termíny a seznam závodů, které se v letošním roce budou konat. U závodu Silk Way přesný termín doplníme, až bude organizátory upřesněn.


Baja Zagan

Na víkend 25. - 27.10. 2013 byl vyhlášen nový termín na uspořádání odloženého závodu Baja Zagan. Zde mají závodníci poslední možnost získat body a zlepšit umístění v Mistrovství Polska. Posádka Mirek Zapletal a Maciek Marton se závodu také zúčastní.20. 4. 2015

Tým Offroadsportu po prvním dni sedmý

První etapa katarského závodu odstartovala dnes dopoledne. Jezdci vyrazili na trasu dlouhou 255 kilometrů, z toho bylo téměř 202 km rychlostní zkoušky. Mirek s Maciekem vyjeli na trať jako desátí. Za celou dobu se nevyskytl žádný technický, ani navigační problém, takže do cíle dorazili na sedmém místě. Po drobných úpravách provedených po ADDC funguje H3 Evo velmi dobře a servis byl po dnešním dni minimální. Vítězem této etapy se stal Nasser Al Attiyah, druhý byl Yazeed Al-Rajhi a třetí Vladimir Vasilyev. Zítra čeká jezdce pořádný zápřah. Skoro 400 kilometrů dlouhá rychlostní zkouška důkladně prověří síly posádek i jejich vozů.     

Výsledky z check pointů a další podrobnosti na :

 http://www.qmmf.com/index.php?page=sealine-cross-country-rally
18. 4. 2015

Nejtěžší závod navigátorů začíná

Dnes začíná třetí podnik série FIA World Cup for Cross Country Rallies. Světová špička i spousta místních závodníků změří své síly na SEALINE CROSS COUNTRY RALLY 2015. Dnes a zítra probíhají v areálu okruhu Losail Circuit administrativní a technické přejímky. Na trať závodu vyrazí jezdci v pondělí. Na startovních listinách je vypsáno 44 posádek vozů a 31 jezdců na motocyklech a čtyřkolkách. Všechny účastníky závodu přivítal ve svém projevu Nasser Khalifa Al Attiyah, prezident  QMMF, FIA vice prezident pro region MENA a patron závodu. Náš tým je již na místě. Mirek Zapletal a Péťa Zábranský dorazili do katarského Doha již včera ráno. Vyzvedli si své H3 Evo, které připlulo s ostatními závodními vozy lodí z Dubaje a v  noci přiletěl z Polska i Maciek Marton. Péťu čeká několik hodin servisních prací na voze, který si dovezl pár šrámů z minulého závodu. Naštěstí nejde o žádné velké závady. Celníci kontrolující zavazadla na letišti asi trochu kroutili hlavou nad tím, co všechno jsou schopni cestující nabalit do svých kufrů. Nicméně, nedošlo k žádným problémům, takže kluci vybalili součástky potřebné k opravám a dnešní den bude dnem servisním. V Doha je momentálně 33 stupňů C. Od pondělí se má postupně teplota zvyšovat a na čtvrtek a pátek je předpovězeno 38 st. Takže to vypadá, že účastníky čekají na trati horké chvilky. Hlavně navigátoři si užijí perné chvíle. Na převážně kamenitém povrchu místní pouště, protkaném bezpočtem cest je čeká těžká prověrka jejich umění.  

 
2. 4. 2015

Překvapivé ukončení ADDC 2015

#‎ADDC25‬ Nasser Al-Attiyah, původně uvedený jako vítěz závodu Abu Dhabi Desert Challenge, byl po závěrečné technické kontrole diskvalifikován. Důvodem bylo překročení hodnoty maximální povolené výšky zdvihu na kole. Oficiálními vítězi se stali Vladimír Vasilyev a Konstantin Zhiltsov na voze Mini. Mirek Zapletal s Maciekem Martonem obsadili 18. místo. Vítězem v kategorii Moto - Quad se stal Marc Coma.
2. 4. 2015

Poslední etapa ADDC byla zrušena

Poslední etapa Abu Dhabi Desert Challenge 2015 byla kvůli silné písečné bouři zrušena. Během dopoledne se všichni účastníci přemístili do Abu Dhabi. Odpolední slavnostní přejezd přes rampu byl také zrušen, protože i město je plné prachu a delší setrvávání venku je hodně nepříjemné. Večer se uskuteční slavnostní předání cen a večeře v prostorách Yas Marina Circuit. Jeden závod skončil a můžeme se těšit na další. Zítra odvezeme auta do přístavu v Dubaji, kde se nalodí a vydají na další cestu. Příští zastávka je Katar.

 
1. 4. 2015

Offroadsport v cíli čtvrté etapy na sedmém místě

Čtvrtá etapa byla nejdramatičtějším dnem závodu. Vrtulník musel přepravit do bivaku šest motorkářů, jednoho navigátora a jednoho řidiče. Všichni byli tak dehydrovaní, že zkolabovali na trati. Poušť se proměnila v peklo s padesátistupňovým vedrem, kde všechno intenzivně zasypával písek hnaný větrem. V tak těžkých podmínkách dělali jezdci chyby a technika vypovídala službu. Mirek s Maciekem odstartovali z jedenácté pozice.  O několik kilometrů dále dohnali Polaris řízený místním závodníkem a drželi se za ním. Zvolili trochu jinou trasu než ostatní, protože v úseku asi 60 kilometrů byla volná navigace. Díky tomu předjeli Orlanda Terranovu, který startoval před nimi. Jediný problém se vyskytl asi 50 kilometrů před cílem, kdy uvázli na vrcholu duny a museli svůj vůz vykopat. Na stejném místě zapadl i Nazareno Lopez a vzápětí do něj narazil se svým Mini polský závodník Adam Malysz. Lopezovi poškodil přední kolo a sám skončil na střeše. Stejně dopadl s dalším Mini i Stephan Schott. Dalšímu Polákovi, Markovi Dabrowskému před koncem RZ došel benzín, pomohl mu motorkář, který měl zásobu paliva. Smůla se nevyhnula ani domácím favoritům. Al Qassimiho zastavila porucha převodovky a navigátor Yahii Al Helei utrpěl po tvrdém dopadu auta zranění zad a musel být transportován vrtulníkem do nemocnice. Naše posádka dojela do cíle na 7. místě a postoupila v celkovém hodnocení na 22. místo. Etapu vyhrál opět Nasser Al-Attiyah, druhý byl Vladimír Vasilyev a třetí Erik Van Loon.

 
31. 3. 2015

Třetí rychlostní zkoušku naše posádka nedokončila

Od stého kilometru začala Mirka zlobit spojka. Pokoušel se upravit svou jízdu tak, aby ji co nejvíce šetřil. Bohužel, po ujetí dalších 80 kilometrů byla situace tak špatná, že musel sjet z dun na cestu a opatrně dojet do bivaku. Protože s Maciekem neprojeli všechny body, dostali penalizaci 11 hodin a spadli v celkovém hodnocení na 26. místo. „Nálada v týmu není moc radostná, ale rozhodl jsem bojovat dál. Péťa Zábranský spojku vyměnil a naše posádka zítra odstartuje ze zadních pozic. Máme nové auto, které potřebujeme testovat a tento závod je jeden z nejtěžších ve Světovém poháru. Zde se projeví závady, které bychom na menším závodě neodhalili. Pojedeme dál a uvidíme, jak bude vůz pracovat. Pokud už nebudou problémy, užijeme si alespoň jízdu v nádherném prostředí. Jsou zde obrovská dunová pole a svezení na nich určitě stojí za trochu námahy.“ To bylo Mirkovo shrnutí dnešního dne. Tuto etapu vyhrál Nasser Al-Attiyah, druhý byl Vladimír Vasilyev a třetí Al Qassimi. Zítra jezdce čeká 258 kilometrů rychlostní zkoušky, vedené částečně podél hranic se Saudskou Arábií v blízkosti oázy Liwa.

 
další zprávy >>
<< předchozí zprávy
CMS systém Správce webu - Reklamní agentura YASHICA

OFFROADsportwww.offroadsport.cz
info@offroadsport.cz
tel.: