Změna facebookové stránky

Nově nás na facebooku najdete pod názvem:
OFFROADSPORT.CZ


Offroadsport jede na Dakar !

Mirek Zapletal a Maciek Marton odstartují v lednu s číslem 326 na rallye DAKAR 2016.


Dnes začíná Baja Poland 2015

Za hodinu odjíždí tým Offroadsportu do Polska. Zítra čekají naši posádku administrativní a technické přejímky a v podvečer krátký prolog. Konkurence bude hodně velká. O přední místa se bude prát šest vozů Mini a osm Toyot Hilux Overdrive.Celkem je na startovní listině pro kategorii FIA WCCCR 48 vozů. Podrobnosti najdete na: www.bajapoland.eu


Tým Offroadsportu se zúčastní Hungarian Baja 2015

Odpoledne vyráží náš tým na cestu směr Nyirád, Maďarsko. Dnes začíná Hungarian Baja 2015. Zítra nás čekají přejímky a prvních pár kilometrů na trati prologu. Závodu se zúčastní čtyři vozy H3 Evo z našich dílen. Podrobnosti na : http://www.hungarianbaja.com


Italian Baja 2015

bude příští závod, kterého se náš tým zúčastní. Italské městečko Pordenone bude ve dnech 25. - 28. 6. hostit účastníky již 22. ročníku. Podrobnosti na : http://www.italianbaja.it


Tým Offroadsportu dnes odlétá do Egypta

Ve dnech 10. - 17. května se v egyptské poušti uskuteční další ze závodů FIA World Cup for Cross Contry Rallies.
Podrobnosti na : www.pharaonsrally.com


SEALINE CROSS COUNTRY RALLY 2015

začala. Katarský okruh Losail od dneška hostí účastníky tohoto závodu. Tým Offroadsportu je již na místě.


Přerovským sportovcem roku se stal Miroslav Zapletal

V hlavní kategorii, kde cenu mohli získat ti nejlepší, reprezentující místní oddíly, se na první příčce umístil rallye a offroadový závodník Miroslav Zapletal. Zdravotní stav mu bohužel nedovolil se dostavit, cenu tak převzal jeho bratr Ludvík.


První body do Světového poháru FIA v sezóně 2015 získal Mirek Zapletal

za celkově čtvrté místo na Baja Russia - Northern Forest.


Africa Race

Mirek Zapletal převzal celkové vedení závodu !


AFRICA RACE - Back to DAKAR

7. ročník náročné pouštní rally do Dakaru právě odstartoval


Závody pro letošní rok skončily,

tým Offroadsportu pokračuje v práci a připravuje se na start do AFRICA ECO RACE, s cílem dojet k Růžovému jezeru. Pořadatelé zatím prohlašují,že tento podnik odstartuje v termínu, ovšem kvůli epidemii eboly může být jeho konání ohroženo. Více o závodě na : http://www.africarace.com


Dnes začal závod Rally OiLibya of Morocco

Mirek Zapletal a Maciek Marton se účastní dalšího podniku World Cup for Cross Country Rallies pořádaného pod záštitou FIA. Závod probíhá v termínu 3. - 9. 10. 2014. Podrobnosti najdete na :
www.http://rallyemaroc.npo.fr/en/lerallye/


Baja Poland 2014 začíná

Dnes odjíždí tým Offroadsportu na další ze závodů Světového poháru FIA.
Podrobnosti na : http://www.bajapoland.eu


Dnes začíná Hungarian Baja 2014

Do maďarského městečka Pápa se dnes přesouvá pět vozů z dílen Offroadsportu. Posádky jsou složené z českých, kazašských a ruských jezdců, dále polského a slovenského navigátora a mechaniků českých a jednoho ukrajinského. Všichni se na závod těší a budou bojovat o co nejlepší výsledky. Podrobnosti na :
www.hungarianbaja.com


V naší galerii si můžete prohlédnout video z prologu Baja Aragon 2014,

s pěkným záběrem průjezdu vozu Offroadsportu.


Bohemian Baja 2014 je zrušena

Pořadatel rally Bohemian Baja 2014 s politováním oznámil, že v důsledku nedosažení dostatečné účasti, je nucen tento podnik zrušit.


Dnes odjíždí tým Offroadsportu na test tlumičů,

který se bude konat u francouzského města Narbonne. Ve čtvrtek se bude přesunovat do španělského Teruelu, místa konání letošního ročníku Baja Aragon.


Tým Offroadsportu odlétá do Egypta

kde se v termínu 18. - 25. 5. uskuteční několikrát odložená Pharaons Rally. Podrobnosti najdete na :
www.pharaonsrally.com


Sealine Cross Counry Rally 2014

Zítra odlétá tým Offroadsportu do katarského Dohá, kde v termínu 19. - 25. dubna proběhne další pouštní závod. Průběh a podrobnosti tohoto podniku můžete sledovat na : www.qmmf.com


Fantastické 3. místo

AbuDhabi Desert Challenge. Nejtěžší pouštní závod v seriálu Mistrovství světa: Mirek Zapletal - Maciek Marton na 3.místě s novým EVO7


Abu Dhabi Desert Challenge

bude letos probíhat v termínu 3. - 10. 4. Mirek Zapletal a Maciek Marton se závodu zúčastní s novým vozem. Podrobnosti na : www.abudhabidesertchallenge.com


Video z Italia Baja 2014

bylo přidáno do naší galerie videí.


Italian Baja 2014

se koná v termínu 13. - 16. 3. 2014 v okolí italského městečka Pordenone. Tým Offroadsportu se závodu zúčastní. Podrobnosti najdete na :
http://www.italianbaja.it


Baja Russia - Northern Forest 2014

je prvním letošním podnikem seriálu FIA World Cup for Cross - County Rallies. Proběhne v termínu 14. - 16. 2. 2014 v Priozerském distriktu, vzdáleném asi 70 kilometrů od ruského Petrohradu. Posádka Offroadsportu se závodu zúčastní s novým vozem H3 Evo7. Podrobnosti na :
www.northern-forest.ru


Kalendář

byl aktualizován. Najdete v něm termíny a seznam závodů, které se v letošním roce budou konat. U závodu Silk Way přesný termín doplníme, až bude organizátory upřesněn.


Baja Zagan

Na víkend 25. - 27.10. 2013 byl vyhlášen nový termín na uspořádání odloženého závodu Baja Zagan. Zde mají závodníci poslední možnost získat body a zlepšit umístění v Mistrovství Polska. Posádka Mirek Zapletal a Maciek Marton se závodu také zúčastní.7. 1. 2016

Mirek, z cíle 5. etapy

Zdravím všechny přátele a fandy. Včera jsme si pěkně mákli, čtyři tisíce metrů nad mořem je pro lidi i techniku už hodně. Závodění v takové nadmořské výšce jsem ještě nezažil a protože pořadatelé nezměnili trasu, jeli jsme dnes ještě výš.Překročili jsme 4500 m.n.m. Zatím se cítím celkem dobře, ale auto nemůžu zrychlit natolik, abych se dostal blíž ke špici závodního pole. V těchto podmínkách rychleji nejede. Do cíle je ještě daleko, takže se snažím zbytečně neriskovat a techniku šetřit. Jsou tu úžasní fanoušci, schopní přijet k trati i na špatně přístupná místa a fandit jako o život. To nám taky dobíjí baterky a my můžem jet dál..  

Mirek

 

V cíli je zatím 48 automobilů, Mirek s Maciekem jsou průběžně na 35.místě.

 
6. 1. 2016

Čtvrtá etapa

Čtvrtá etapa vedená po horách v okolí města San Salvador de Jujuy měla rychlostní zkoušku dlouhou 429 kilometrů, celkově účastníci závodu absolvovali 629 km. Jezdci se dnes dvakrát dostali do nadmořské výšky nad 4000 metrů nad mořem a průměrná nadmořská výška dnešní etapy byla 3500 m.n.m. Vítězem dnešní etapy je Stephane Peterhansel, který tímto může slavit 33. etapové vítězství na Dakaru. Mirek Zapletal dnes jel opatrně a do cíle dorazil, bez větších problémů, na 36. místě. Opatrně proto, že dnešní etapa je maratonská. To znamená, že na jezdce v bivaku čekají pouze jejich stany, spacáky a náhradní oblečení. Dnes nebude žádný servis. Vozidla se pouze odstaví do uzavřeného parkoviště a zítra z něj vyjedou do další etapy. Momentálně je ještě na trati část automobilů i kamionů. Servisní vozy se přesunují do dalšího bivaku.

 

 
6. 1. 2016

Třetí etapa

Třetí etapa dakarského závodu, končící v San Salvador de Jujuy byla opět zkrácena. Kromě problémů s jízdou v podmáčeném terénu, se jezdci potýkali s množstvím lidí a zvířat kolem trati. Na trase bylo mnoho rychlostních limitů kvůli průjezdům vesnicemi. Účastníkům závodu hrozí za překročení limitu penalizace, takže si musí rychlost důsledně hlídat. Rychlé pasáže neustále střídaly pomalé průjezdy a to dělalo jezdcům problémy koncentrovat se. Skvěle se dnes vedlo Martinu Kolomému, který dnešní etapu vyhrál. Kamion MAN našeho týmu se umístil na 41.místě a i v celkovém hodnocení jsou kluci na 41.pozici. Vítězem kategorie automobilů se stal Sebastian Loeb a vede i v celkovém hodnocení. Mirka Zapletala dnes přibrzdily technické problémy a do cíle dorazil na 37.místě. Celkově si drží 25.příčku. Nizozemský jezdec M.van den Brink a L. Barbery z Bolivie dopadli daleho hůře. Jejich vozy shořely v průběhu druhé etapy.

 
5. 1. 2016

Druhá etapa

Do třetice se podařilo a jezdci se dnes konečně dostali k závodění.  Po silných deštích museli pořadatelé upravit rychlostní zkoušku. Došlo ke zkrácení. Místo původních 510 jely automobily a kamiony 387 měřených kilometrů z Villa Carlos Paz do Termas de Río Hondo. Ze začátku byla trať poměrně suchá s kamenitými cestami a docela rychlá. Potom přišly části s velkým množstvím bláta, ve kterém některé vozy uvízly. Pět automobilů etapu nedokončilo. Dnešní část závodu vyhrála posádka Loeb, Elena před Peterhanselem a Cottretem. Jako třetí dojel do cíle Vasiliev s Žilcovem. Mirek Zapletal s Maciekem Martonem obsadili 25. místo.

 
3. 1. 2016

Dakarská smůla na pokračování

Začátek letošní dakarské rallye je celkem smolný. Dnešní první etapa z Rosaria do Villa Carlos Paz byla nejprve o dvě hodiny odložena a potom úplně zrušena kvůli silnému dešti. V tomto počasí nemohly vzlétnout vrtulníky zajišťující bezpečnost účastníků závodu.
3. 1. 2016

Novinka Dakaru 2016 - prolog - se nepovedla

Zhruba v polovině prologu vyjel vůz s číslem 360 z trati a srazil čtyři diváky. Zranění byli odvezeni do nemocnice, dva z nich jsou v kritickém stavu. Prolog byl zrušen a zbývající vozy, které neodstartovaly, včetně kamionů se vydaly na cestu do bivaku v Rosariu.
další zprávy >>
<< předchozí zprávy
CMS systém Správce webu - Reklamní agentura YASHICA

OFFROADsportwww.offroadsport.cz
info@offroadsport.cz
tel.: