Přerovským sportovcem roku se stal Miroslav Zapletal

V hlavní kategorii, kde cenu mohli získat ti nejlepší, reprezentující místní oddíly, se na první příčce umístil rallye a offroadový závodník Miroslav Zapletal. Zdravotní stav mu bohužel nedovolil se dostavit, cenu tak převzal jeho bratr Ludvík.


První body do Světového poháru FIA v sezóně 2015 získal Mirek Zapletal

za celkově čtvrté místo na Baja Russia - Northern Forest.


Africa Race

Mirek Zapletal převzal celkové vedení závodu !


AFRICA RACE - Back to DAKAR

7. ročník náročné pouštní rally do Dakaru právě odstartoval


Závody pro letošní rok skončily,

tým Offroadsportu pokračuje v práci a připravuje se na start do AFRICA ECO RACE, s cílem dojet k Růžovému jezeru. Pořadatelé zatím prohlašují,že tento podnik odstartuje v termínu, ovšem kvůli epidemii eboly může být jeho konání ohroženo. Více o závodě na : http://www.africarace.com


Dnes začal závod Rally OiLibya of Morocco

Mirek Zapletal a Maciek Marton se účastní dalšího podniku World Cup for Cross Country Rallies pořádaného pod záštitou FIA. Závod probíhá v termínu 3. - 9. 10. 2014. Podrobnosti najdete na :
www.http://rallyemaroc.npo.fr/en/lerallye/


Baja Poland 2014 začíná

Dnes odjíždí tým Offroadsportu na další ze závodů Světového poháru FIA.
Podrobnosti na : http://www.bajapoland.eu


Dnes začíná Hungarian Baja 2014

Do maďarského městečka Pápa se dnes přesouvá pět vozů z dílen Offroadsportu. Posádky jsou složené z českých, kazašských a ruských jezdců, dále polského a slovenského navigátora a mechaniků českých a jednoho ukrajinského. Všichni se na závod těší a budou bojovat o co nejlepší výsledky. Podrobnosti na :
www.hungarianbaja.com


V naší galerii si můžete prohlédnout video z prologu Baja Aragon 2014,

s pěkným záběrem průjezdu vozu Offroadsportu.


Bohemian Baja 2014 je zrušena

Pořadatel rally Bohemian Baja 2014 s politováním oznámil, že v důsledku nedosažení dostatečné účasti, je nucen tento podnik zrušit.


Dnes odjíždí tým Offroadsportu na test tlumičů,

který se bude konat u francouzského města Narbonne. Ve čtvrtek se bude přesunovat do španělského Teruelu, místa konání letošního ročníku Baja Aragon.


Tým Offroadsportu odlétá do Egypta

kde se v termínu 18. - 25. 5. uskuteční několikrát odložená Pharaons Rally. Podrobnosti najdete na :
www.pharaonsrally.com


Sealine Cross Counry Rally 2014

Zítra odlétá tým Offroadsportu do katarského Dohá, kde v termínu 19. - 25. dubna proběhne další pouštní závod. Průběh a podrobnosti tohoto podniku můžete sledovat na : www.qmmf.com


Fantastické 3. místo

AbuDhabi Desert Challenge. Nejtěžší pouštní závod v seriálu Mistrovství světa: Mirek Zapletal - Maciek Marton na 3.místě s novým EVO7


Abu Dhabi Desert Challenge

bude letos probíhat v termínu 3. - 10. 4. Mirek Zapletal a Maciek Marton se závodu zúčastní s novým vozem. Podrobnosti na : www.abudhabidesertchallenge.com


Video z Italia Baja 2014

bylo přidáno do naší galerie videí.


Italian Baja 2014

se koná v termínu 13. - 16. 3. 2014 v okolí italského městečka Pordenone. Tým Offroadsportu se závodu zúčastní. Podrobnosti najdete na :
http://www.italianbaja.it


Baja Russia - Northern Forest 2014

je prvním letošním podnikem seriálu FIA World Cup for Cross - County Rallies. Proběhne v termínu 14. - 16. 2. 2014 v Priozerském distriktu, vzdáleném asi 70 kilometrů od ruského Petrohradu. Posádka Offroadsportu se závodu zúčastní s novým vozem H3 Evo7. Podrobnosti na :
www.northern-forest.ru


Kalendář

byl aktualizován. Najdete v něm termíny a seznam závodů, které se v letošním roce budou konat. U závodu Silk Way přesný termín doplníme, až bude organizátory upřesněn.


Baja Zagan

Na víkend 25. - 27.10. 2013 byl vyhlášen nový termín na uspořádání odloženého závodu Baja Zagan. Zde mají závodníci poslední možnost získat body a zlepšit umístění v Mistrovství Polska. Posádka Mirek Zapletal a Maciek Marton se závodu také zúčastní.22. 2. 2015

Tým Offroadsportu udržel čtvrté místo na Northern Forest 2015

Nedělní část závodu byla opět poznamenaná oblevou. „Ze začátku jsme jeli pomaleji. Měl jsem obavu, abych riskantní jízdou nepoškodil auto, protože chceme startovat na Abu Dhabi Desert Challenge a není mnoho času na případnou opravu. Startovali jsme čtvrtí. Na 50 kilometru nás předjel Eric Van Loon a my jsme za ním jeli až do cíle, s odstupem asi 20 sekund. Čekali jsme, že trasa bude podstatně horší než včera, ale jelo se nám dobře. Tím že jsme trať již znali, nedělali jsme tolik chyb. Závod byl pro mě hodně těžký. Vzhledem k tomu, že v našich podmínkách nemáme možnost trénovat na sněhu, bylo to maximum, co jsem mohl udělat,“ řekl po dojezdu do cíle Mirek Zapletal. I dnes hodně jezdců neodhadlo dobře své síly a terén.  Posledních 30 kilometrů bylo pro mnoho posádek kritických. Asi 20 kilometrů před cílem vyletěl z trati Marek Dabrowski a skončil na střeše. Po pár kilometrech otočil na střechu své Mitsubishi Aldis Vilcans. O kousek dál mělo kolizi H3 Evo Jurie Sazonova s H3 Evo s vizáží Toyoty, kterou řídil kazašský jezdec Dimitry Filonec.  Sazonov dopadl dobře, najel zpět na trať a pokračoval v závodu. Filonec skončil na střeše a na kola se dostal až za pomoci dalších závodníků. Italská posádka vozu se startovním číslem 20 došla do cíle pěšky. Dle neoficiálních výsledků se na prvním místě umístil finský závodník Tapio Suominen. Druhá skončila ruská posádka Vladimir Vasilyev a Konstantin Žilcov a třetí byl Reinaldo Varela a Gustavo Gugelmin. Mirek Zapletal s Maciekem Martonem obsadili celkově čtvrté místo a v kategorii T.1.1 byli třetí. Pokud žádná z posádek nevyužije času určeného pro protesty a nedojde ke změnám, budou výsledky konečné.

 
21. 2. 2015

Mirek Zapletal dnes v Rusku vybojoval čtvrté místo

Druhý den závodu byl hodně poznamenaný oblevou. Jízda v rozbředlém sněhu byla velmi náročná. Trať probíhala lesem a přes potoky byly položeny úzké mostky z klád, které byly v mokru velmi kluzké.  Mirek Zapletal s Maciekem Martonem startovali do dnešní rychlostní zkoušky ze sedmého místa. Dlouhou dobu jeli sami. Těžký terén neumožňoval příliš rychlou jízdu, přesto se jim v druhé polovině závodu podařilo dojet vůz ruského jezdce Žigunova. Několik kilometrů jeli v závěsu, potom jej předjeli a cestou minuli další jezdce, Firsova a Dabrowského, který měnil kolo. Jak se podmínky na trati zhoršovaly, všechny posádky zpomalily. Přesto mělo hodně jezdců velké problémy udržet svůj vůz na trase rychlostní zkoušky. Někteří nezvládli jízdu v břečce a vycestovali mimo trať. Ze čtyř aut, ze stáje G-force, projelo trať bez problému pouze jedno. Ostatní skončili mimo cestu. Kazašský jezdec Kanat Shagirov  položil svou Toyotu Hilux na bok a musel čekat na vyprošťovací vůz. Van Loon zapadl do sněhu a musel vytáhnout nájezdy, aby svůj vůz dostal zpět na cestu. Závod byl až do konce dramatický, pro posádku Offroadsportu však dopadl velmi dobře. Mirek Zapletal si vylepšil svou pozici a dnes dojel na čtvrtém místě. Zítra čeká účastníky závodu stejná trať jako dnes, pouze ji pojedou v opačném směru. Největšími hrdiny dnešního dne byli mechanici. Pracovat na autech v zimních podmínkách bylo tak náročné, že nelze jinak, než jim vzdát hold za jejich výkony.
20. 2. 2015

První den na Baja Russia - Northern Forest 2015

Zataženo, taje a chvílemi prší. Původně zasněžené cesty pokryla vrstva ledu a ze všech venkovních ploch se stala klouzačka. To je aktuální stav podmínek na Baja Russia, pořádané v Rusku, v autonomní republice Karelii. Ve 13 hodin proběhla tisková konference za účasti představitelů organizace, pořádající tento závod a hostů. Poté, v 15 hodin zahájil slavnostní start první den závodu seriálu Světového poháru pro Cross Country Rallies. Po přejezdu přes rampu vyrazilo 39 posádek na trasu prologu dlouhého 9,5 kilometru. Všechny vozy byly vybaveny pneumatikami s hřeby. Pro místní je to normální zimní výbava, pro nás tak trochu exotika. Není tu nic neobvyklého vidět hřeby na pneumatikách aut i na běžných cestách. Škoda že u nás je tato výbava striktně zakázána. Viděli jsme, že na náledí je k nezaplacení. Na trati prologu byl, díky oblevě, sníh velmi měkký a rozbředlý. Vozy byly obtížně ovladatelné. Mirek Zapletal zvolil raději opatrnou jízdu, aby nepoškodil své H3 Evo. Do cíle rychlostní zkoušky dojela naše posádka na devátém místě. Prolog vyhrál domácí závodník Žigunov, druhý byl Fin Suominen a třetí Vladimir Vasilyev. V sedm hodin večer se prvních deset posádek dohodne na pozicích startu do druhého dne závodu. Sobotní rychlostní zkouška měří 158 kilometrů. Bude procházet původními lesními porosty, částečně po břehu jezera Yanisyarvi a kolem malých jezírek, kterými jsou lesy protkané.

 
16. 2. 2015

Tým Offroadsportu vyráží do Ruska

Jediný sněhový závod seriálu Světového poháru bude probíhat ve dnech 20. - 22. února 2015 v ruské Karelii. Slavnostní start se bude konat 20. února ve městě Sortavala, které se nachází nedaleko finských hranic u Ladožského jezera. Trasa rychlostní zkoušky dlouhé přes 150 kilometrů, prochází přes původní lesy Sortavala a Suojarvi. Za dva dny absolvují soutěžící přes 350 kilometrů v obtížném zasněženém terénu. Dle aktuální předpovědi má v průběhu závodu sněžit, denní teploty se mají pohybovat mírně pod nulou a noční klesnou na mínus deset. Do H3 Evo bylo namontováno topení, vůz dostal nový motor a zítra tým pod vedením Mirka Zapletala vyráží na cestu. Podrobnosti o závodu můžete sledovat na : http://northern-forest.ru
15. 1. 2015

Šestá etapa byla pro posádku Offroadsportu konečná

V Mauretánii nám opět nepřálo štěstí a v šesté etapě musel Mirek kvůli poruše motoru závod ukončit. H3 Evo pokračovalo v cestě do Dakaru na vozíku. Vůz je momentálně na lodi a míří do Evropy. Zhruba za týden by mohl být v přístavu ve Francii. Co se přesně stalo nevíme. Po ujetí asi 70 kilometrů rychlostní zkoušky vyskočila náhle teplota vody. Mirek zastavil a když sundali s navigátorem Bartkem Bobou  přední kryt, uviděli, že z motoru stoupá modrý dým. V tu chvíli bylo jasné, že závod skončil. Následovalo dlouhé čekání na vyprošťovací Tatru, naložení auta a cesta do bivaku. Auto jsme potom přeložili na vozík za asistenčním kamionem a pokračovali  dál. Protože náš tým zajišťoval servis i pro kazašského jezdce Andreje Čerednikova, absolvovali jsme zbytek závodu v normálním závodním režimu. Pouze navigátor a jeden mechanik odletěli domů. Co se stalo s motorem zjistíme, až se  vůz vrátí domů. I když testování nového motoru Ford probíhalo pouze do poloviny závodu, ukázal, i za tak krátkou dobu,  svůj velký potenciál. Do budoucna hodlá Mirek Zapletal tento motor pro své vozy používat . 
3. 1. 2015

Africa Race 2015 - 5. etapa

Miroslav Zapletal opravuje

5.etapa znamená první vážný technický problém. Zapletal dojíždí až na 26. místě a celkově se posunuje na 2. místo.

celý článekdalší zprávy >>
<< předchozí zprávy
CMS systém Správce webu - Reklamní agentura YASHICA

OFFROADsportwww.offroadsport.cz
info@offroadsport.cz
tel.: