Italian Baja 2015

bude příští závod, kterého se náš tým zúčastní. Italské městečko Pordenone bude ve dnech 25. - 28. 6. hostit účastníky již 22. ročníku. Podrobnosti na : http://www.italianbaja.it


Tým Offroadsportu dnes odlétá do Egypta

Ve dnech 10. - 17. května se v egyptské poušti uskuteční další ze závodů FIA World Cup for Cross Contry Rallies.
Podrobnosti na : www.pharaonsrally.com


SEALINE CROSS COUNTRY RALLY 2015

začala. Katarský okruh Losail od dneška hostí účastníky tohoto závodu. Tým Offroadsportu je již na místě.


Přerovským sportovcem roku se stal Miroslav Zapletal

V hlavní kategorii, kde cenu mohli získat ti nejlepší, reprezentující místní oddíly, se na první příčce umístil rallye a offroadový závodník Miroslav Zapletal. Zdravotní stav mu bohužel nedovolil se dostavit, cenu tak převzal jeho bratr Ludvík.


První body do Světového poháru FIA v sezóně 2015 získal Mirek Zapletal

za celkově čtvrté místo na Baja Russia - Northern Forest.


Africa Race

Mirek Zapletal převzal celkové vedení závodu !


AFRICA RACE - Back to DAKAR

7. ročník náročné pouštní rally do Dakaru právě odstartoval


Závody pro letošní rok skončily,

tým Offroadsportu pokračuje v práci a připravuje se na start do AFRICA ECO RACE, s cílem dojet k Růžovému jezeru. Pořadatelé zatím prohlašují,že tento podnik odstartuje v termínu, ovšem kvůli epidemii eboly může být jeho konání ohroženo. Více o závodě na : http://www.africarace.com


Dnes začal závod Rally OiLibya of Morocco

Mirek Zapletal a Maciek Marton se účastní dalšího podniku World Cup for Cross Country Rallies pořádaného pod záštitou FIA. Závod probíhá v termínu 3. - 9. 10. 2014. Podrobnosti najdete na :
www.http://rallyemaroc.npo.fr/en/lerallye/


Baja Poland 2014 začíná

Dnes odjíždí tým Offroadsportu na další ze závodů Světového poháru FIA.
Podrobnosti na : http://www.bajapoland.eu


Dnes začíná Hungarian Baja 2014

Do maďarského městečka Pápa se dnes přesouvá pět vozů z dílen Offroadsportu. Posádky jsou složené z českých, kazašských a ruských jezdců, dále polského a slovenského navigátora a mechaniků českých a jednoho ukrajinského. Všichni se na závod těší a budou bojovat o co nejlepší výsledky. Podrobnosti na :
www.hungarianbaja.com


V naší galerii si můžete prohlédnout video z prologu Baja Aragon 2014,

s pěkným záběrem průjezdu vozu Offroadsportu.


Bohemian Baja 2014 je zrušena

Pořadatel rally Bohemian Baja 2014 s politováním oznámil, že v důsledku nedosažení dostatečné účasti, je nucen tento podnik zrušit.


Dnes odjíždí tým Offroadsportu na test tlumičů,

který se bude konat u francouzského města Narbonne. Ve čtvrtek se bude přesunovat do španělského Teruelu, místa konání letošního ročníku Baja Aragon.


Tým Offroadsportu odlétá do Egypta

kde se v termínu 18. - 25. 5. uskuteční několikrát odložená Pharaons Rally. Podrobnosti najdete na :
www.pharaonsrally.com


Sealine Cross Counry Rally 2014

Zítra odlétá tým Offroadsportu do katarského Dohá, kde v termínu 19. - 25. dubna proběhne další pouštní závod. Průběh a podrobnosti tohoto podniku můžete sledovat na : www.qmmf.com


Fantastické 3. místo

AbuDhabi Desert Challenge. Nejtěžší pouštní závod v seriálu Mistrovství světa: Mirek Zapletal - Maciek Marton na 3.místě s novým EVO7


Abu Dhabi Desert Challenge

bude letos probíhat v termínu 3. - 10. 4. Mirek Zapletal a Maciek Marton se závodu zúčastní s novým vozem. Podrobnosti na : www.abudhabidesertchallenge.com


Video z Italia Baja 2014

bylo přidáno do naší galerie videí.


Italian Baja 2014

se koná v termínu 13. - 16. 3. 2014 v okolí italského městečka Pordenone. Tým Offroadsportu se závodu zúčastní. Podrobnosti najdete na :
http://www.italianbaja.it


Baja Russia - Northern Forest 2014

je prvním letošním podnikem seriálu FIA World Cup for Cross - County Rallies. Proběhne v termínu 14. - 16. 2. 2014 v Priozerském distriktu, vzdáleném asi 70 kilometrů od ruského Petrohradu. Posádka Offroadsportu se závodu zúčastní s novým vozem H3 Evo7. Podrobnosti na :
www.northern-forest.ru


Kalendář

byl aktualizován. Najdete v něm termíny a seznam závodů, které se v letošním roce budou konat. U závodu Silk Way přesný termín doplníme, až bude organizátory upřesněn.


Baja Zagan

Na víkend 25. - 27.10. 2013 byl vyhlášen nový termín na uspořádání odloženého závodu Baja Zagan. Zde mají závodníci poslední možnost získat body a zlepšit umístění v Mistrovství Polska. Posádka Mirek Zapletal a Maciek Marton se závodu také zúčastní.27. 6. 2015

Po prologu na Italian Baja je tým Offroadsportu pátý

Do prologu 22. ročníku Italian Baja nastoupila posádka Offroadsportu v neobvyklém složení. Po čtyřech letech spolu opět usedli do vozu Mirek Zapletal a Tomáš Ouředníček. Náš navigátor Maciek Marton se, jako svědek, tento víkend účastní svatebního veselí a Tomáš souhlasil, že jej zastoupí. Administrativní a technické přejímky kluci zvládli bez problému a odpoledne vyrazili na trať prologu dlouhou 11,59 kilometru jako pátá posádka. Do cíle doraziti na pátém místě. Diváci si nejvíce užívali průjezd vozů kamenitým korytem řeky a s velkou vehemencí a temperamentem povzbuzovali jezdce. Několika posádkám se průjezd vodou nevydařil. Uvázly se svými vozy při výjezdu a musely být odtaženy organizátory. Vítězem prologu se stal Nasser Al Attiyah, druhý byl Marek Dabrowski a třetí Alexandr Zheludov. Zítra čeká účastníky 170 kilometrů rychlostních zkoušek. První vůz startuje do závodu v 7:30.

 
16. 5. 2015

Tým Offroadsportu ukončil Pharaons Rally na skvělém pátém místě

Závěr poslední etapy, končící u pyramid, byl pro naši posádku velmi radostný. Mirek Zapletal a Maciek Marton dokončili Pharaons Rally 2015 na skvělém pátém místě. Vůz i posádka zvládli téměř 2000 kilometrů dlouhý závod bez větších problémů a na konci se může celý tým radovat z parádního výsledku. Velký dík patří mechanikům, kteří vůz postavili a připravili na závody. Poslední etapa, měřící 339 kilomerů, startovala z oázy Baharija a cíl byl připraven v Gíze, na prostranství u pyramid s výhledem na Káhiru. Vítězem poslední etapy se stal Yazeed Al Rajhi, druhý byl Vladimir Vasilyev a na třetím místě skončil Nasser Al Attiyah. Naše posádka byla čtvrtá. 
13. 5. 2015

Dva dny na Pharaons Rally 2015

Včerejší,  první rychlostní zkouška nebyla příliš dlouhá.  V šest hodin ráno vyrazili jezdci z El Alameinu na přejezd dlouhý 215 kilometrů a poté odstartovali na trať, která měřila 228 km. Všichni dorazili do bivaku bez větších potíží, pouze dva motorkáři museli být ošetřeni kvůli dehydrataci. Etapu s přehledem vyhrál Yazeed Al-Rajhi, jako druhý skončil Nasser Al Attiyah a třetí Adam Malysz. Mirek Zapletal s Maciekem Martonem obsadili osmou příčku. Horší to měly posádky servisních vozů, které musely jet oklikou přes Káhiru. Do bivaku dorazily v podvečer, po téměř 700 kilometrech a ještě je čekala práce v servisu. Druhý den pořadatelé nachystali  jezdcům pořádnou porci kilometrů. Část trasy vedla krásnými dunami v Sitře, severně od oázy Baharija a dále si posádky užily rychlé pasáže na kamenitých pláních mezi dunovými poli.  Včerejší vítěz Yazeed Al-Rajhi měl dnes smůlu, zapadl do měkkého písku mezi dvěma dunami a ztratil hodně času vykopáváním svého vozu. Na první místo se dnes dostal Vladimír Vasilyev, druhý byl Nasser Al Attiyah a třetí opět Adam Malysz. Naše posádka udržovala standartní, spíše opatrnější tempo a do cíle dorazila na sedmém místě. Technika nezlobila a díky klidné jízdě nedovezl Mirek svému mechanikovi moc práce. Celkově je tým Offroadsportu na sedmém místě. Letos zůstává bivak na jednom místě, takže posádkám servisních vozů ubylo práce. Do loňského roku museli každý večer sbalit všechny věci a v průběhu dne se přesunout na další místo.     

 

 

 
16. 5. 2015

Pharaons Rally - Třetí a čtvrtá etapa

Vítězi druhé etapy se včera příliš nedařilo. Vladimír Vasilyev dojel ve třetí etapě až na čtvrtém místě.Vyhrál Yazeed Al-Rajhi, který se po závodě vyjádřil, že v takový výsledek vůbec nedoufal. Od rána jej bolelo v krku, necítil se příliš dobře a asi 100 kilometrů před cílem ho na několik minut zastavil defekt. Přesto se mu podařilo vyhrát.Jako druhý dojel do cíle Nasser Al Attiyah. Ten předjel po 80 kilometrech Vasilyeva a celou dobu jel bez problému, až na malou ztrátu, kdy se 10 kilometrů před cílem zdržel v dunách. Třetí příčku obsadil Eric Van Loon. Navigátor Adama Malysze měl problémy a kvůli bloudění dorazila posádka Mini na sedmém místě. Tým Offroadsportu obsadil osmé místo a v celkovém hodnocení si drží sedmou příčku. Technika fungovala bez problémů, pouze bylo nutné po rychlostní zkoušce vyměnit zcela zničené pneumatiky. Třetí etapa byla totiž velmi těžká. Na trati bylo velké množství kamení a to dalo pořádně zabrat lidem i autům. "Ve srovnání s loňským rokem, je nové H3 Evo určitě lepší, ale nejsem s ním ještě spokojen. Nemáme správně ustavené tlumiče a bude třeba optimalizovat výkon vozu. Pracujeme se zcela novým motorem, který bude třeba vyladit," řekl po konci RZ Mirek Zapletal. Dnes, v 7 hodin ráno, vyrazili účastníci závodu na trať čtvrté etapy. Ta byla shodná s druhou etapou. Převážnou část tvořily duny a písečné cesty. Jezdci jeli tuto trasu už podruhé, takže navigace nebyla příliš těžká. Smůlu měl Adam Malysz, který za CP1 poslal svoje Mini přes střechu a vůz zůstal ležet na boku. S velkou ztrátou dojel také Kanat Shagirov, kterému se podařilo ulomit řadící páku.Vítězem dnešní rychlostní zkoušky se stal Nasser Al Attiyah, druhý dorazil do cíle Reinaldo Varela a třetí příčku obsadil Vladimír Vasilyev. Mirek Zapletal a Maciek Marton projeli cílem jako sedmí a v celkovém hodnocení mají stále sedmé místo. Zítra odstartuje závod do poslední etapy a cíl bude u pyramid v Gíze.
9. 5. 2015

Pharaons Rally 2015 - příjem vozidel

Po příletu do Káhiry jsme si půjčili auto a vyrazili na více než čtyřhodinovou cestu do Caesar Bay Resort, na břehu Středozemního moře. Sobota byla ve znamení čekání na techniku. Pořadatelé změnili plán a veškerá technika byla přesunována z Kataru pozemní trasou. Vozy byly naloženy na kamiony a po příjezdu do Caesar Bay bylo nutné je dostat dolů. To byl ovšem nesnadný úkol. Okolí hotelu připomíná spíše staveniště, nejsou zde žádné zpevněné plochy, takže přišla na pořad dne mistrovská disciplína českých posádek, improvizace. Náš tým spojil své síly s Tomášem Tomečkem a jeho kolegou a společně dostali naše vozy bezpečně na kola. Kluci tu budou se svými Tatrami „zametat“  trať, to znamená, že budou sbírat vozidla, která už nebudou moci z důvodu poruchy, nebo nehody pokračovat v závodu. Na Africa Eco Race využila náše posádka jejich služby už dvakrát. Zítřejší den bude pro náš tým dnem servisním a v pondělí nás čekají administrativní a technické přejímky.

 
24. 4. 2015

Závěr katarské Sealine CCR poznamenala tragická událost

Poslední pátá etapa dnes ukončila závod Sealine Cross County Rally. Do cíle závodu dojelo 21 vozů. Vítězem dnešní etapy se stal Reinaldo Varela, který předjel Nassera Al Attiyah i Vladimira Vasilyeva. Ze špičky startovního pole dnes spadl Yazeed Al-Rajhi. Ten díky ukroucené poloose závod nedokončil. Naše posádka si svou porci smůly vybrala včera a dnes si Mirek s Maciekem užili závod bez jakýchkoli problémů. Do cíle dorazili na pátém místě a celkovém hodnocení obsadili čtvrtou příčku. Druhý vůz z dílen Offroadsportu, H3 Evo kazašského týmu Mobilex Racing, skončilo celkově na sedmém místě. Vítězství a úspěchy v závodě jezdci tentokrát moc neslavili. Radost zkalila účastníkům Sealine CCR smutná zpráva, včera byli informováni o smrti kolegy, belgického navigátora Jurgena Damena. Ten se zranil v pondělní etapě, když havaroval s kolegou Reném Kuipersem. Jejich Ford HRX skončil na střeše. Vrtulník přepravil Jurgena do nemocnice v Doha, k ošetření zraněného krku a v úterý v noci byl transportován do Belgie. Tam bohužel ve středu v noci zemřel. Byl to zkušený závodník, dakarský bojovník a bude chybět svým kolegům i protivníkům ze závodních tratí.

 

 
další zprávy >>
<< předchozí zprávy
CMS systém Správce webu - Reklamní agentura YASHICA

OFFROADsportwww.offroadsport.cz
info@offroadsport.cz
tel.: